ما را دنبال کنید

جستجوگر

موضوعات تخصصی سایت

آمارگیر حرفه ای سایت

 • :: آمار مطالب
 • کل مطالب : 115
 • کل نظرات : 40
 • :: آمار کاربران
 • افراد آنلاين : 22
 • :: آمار بازديد
 • بازديد امروز : 228
 • بازديد ديروز : 819
 • بازديد ماه : 12,953
 • بازديد سال : 63,442
 • بازديد کلي : 91,982
 • :: اطلاعات شما
 • آي پی شما : 44.221.73.157
 • مرورگر شما :
 • سيستم عامل شما :

الف) تکالیف داوطلبان برای ثبت‌نام در آزمون سراسري سال 1403 :‌
1- دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام آزمون سراسري سال 1403:
داوطلبان لازم است برای اطلاع از شرايط عمومي و اختصاصي، ضوابط مربوط به استفاده از سهمیه ایثارگران، مقررات وظيفه عمومي (برای برادران)، شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو – معلم در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غير ايراني و سایر موارد مورد نیاز، دفترچه راهنماي ثبت‌نام در این آزمون را مطالعه نموده و در صورتي كه شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي موردِ نظر دارند، به عنوان داوطلب در اين آزمون ثبت‌نام نمايند.
 2- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز براي ثبت‌نام:
پس از مطالعه دفترچه راهنما، بایستی مدارك يا اطلاعات لازمِ مندرج در تقاضانامه ثبت‌نام، از جمله فايل عكس اسكن شده را بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه آماده نمايید. در صورت تمايل به ويرايش اطلاعات ثبت نامي، لازم است با ورود به حساب کاربري خود نسبت به مشاهده و ويرايش اطلاعات ثبت نامي اقدام کنید.
تذکر 1: همه متقاضياني که سابقه تحصیلی کامل گروه آزمایشی مورد نظر خود را ندارند (اعم از دانش آموزان و فارغ‌التحصيلان شاخه‌هاي نظري، فني و حرفه‌اي و كار و دانش در تمام نظام‌هاي آموزش و پرورش، طلاب حوزه‌های علمیه، متقاضياني که نمره خود را قبل از خرداد سال 1384 اخذ کرده‌اند، فارغ‌التحصيلان مدارس بين‌الملل و دارندگان گواهينامه معادل دوره متوسطه و پيش‌دانشگاهي) بايد نسبت به ايجاد سابقه تحصيلي برای دروس عمومی و اختصاصی از طريق شرکت در امتحانات نهايي (نظام 3-3-6) که وزارت آموزش و پرورش برگزار مي‌کند اقدام کنند. 
تذکر 2: داوطلبان لازم است در تکمیل پروفایل ثبت نام دقت کافی داشته باشند. بعد از اتمام مهلت ثبت نام و ويرايش به هیچ وجه امکان تغییر اطلاعات اعم از مشخصات فردی، اقامتی یا آزمونی میسر نیست. مسئولیت ثبت اطلاعات در پروفایل کاملاً به عهده شخص داوطلب است.
3- پرداخت هزينه ثبت‌نام: 
هزينه ثبت‌نام در این آزمون مبلغ 2/080/000 (دو میلیون و هشتاد هزار) ريال است که داوطلبان پس از تکمیل اطلاعات در سامانه می‌بایست نسبت به پرداخت آن بصورت الکترونیکی اقدام نمایند.
تبصره 1- با توجه به اينكه مقرر شده در مراحل مختلف فرآيند اين آزمون، خدماتي از طريق ارسال پيام كوتاه ارائه شود، مبلغ 100/000(یک‌صد هزار) ريال به عنوان هزينه استفاده از خدمات پيام كوتاه دريافت مي‌شود.
تبصره 2- هر داوطلب مطابق ضوابط آزمون مي‌تواند در يكي از گروه‌هاي آزمايشي اصلي (شامل گروه‌هاي علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني) و همچنين يکي از گروه‌هاي آزمايشي (هنر و يا  زبان‌هاي خارجي) شرکت نمايد.
تبصره 3- چنانچه تمايل به ثبت‌نام در 2 گروه آزمايشي (يكي از گروه‌هاي آزمايشي اصلي شامل گروه‌هاي علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني و همچنين يکي از گروه‌هاي آزمايشي هنر و يا  زبان‌هاي خارجي) را دارید، لازم است به ازاي هر گروه آزمايشي، مبلغ 2/080/000 (دو میلیون و هشتاد هزار) ريال پرداخت نمایید.
تبصره 4- متقاضياني که فقط تمايل به شرکت در آزمون اختصاصي پذیرش دانشجو - معلم در دانشگاه فرهنگيان را دارند، مبلغ 2/080/000(دو ميليون و هشتاد هزار) ريال و براي متقاضياني که تمايل به ثبت‌نام در هر دو آزمون (آزمون سراسري و آزمون اختصاصي پذیرش دانشجو – معلم) را دارند لازم‌ است علاوه بر پرداخت هزينه شرکت در آزمون سراسري، نسبت به خريد كارت اعتباري بصورت جداگانه براي آزمون اختصاصي پذیرش دانشجو - معلم نيز اقدام کنند.
تبصره 5- اعلام علاقه‌مندي به رشته‌هاي دانشگاه‌هاي پیام نور و موسسات غیرانتفاعی در مرحله انتخاب رشته (نيمه دوم مردادماه سال 1403) انجام خواهد شد.
تبصره 6- متقاضیان پذیرش در رشته‌های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی نیز می‌توانند با پرداخت مبلغ 2/080/000(دو ميليون و هشتاد هزار) ريال در یکی از دو نوبت اول یا دوم آزمون سراسری 1403، مانند سایر داوطلبان، ثبت‌نام نموده و بدون شرکت در جلسه آزمون‌های مذکور، در دهۀ سوم مرداد ماه 1403، نسبت به انتخاب این گونه رشته‌ها اقدام نمایند. 
ب) نکاتی درخصوص آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان:
1- داوطلبانی که در زمان ثبت نام آزمون سراسری سال 1403 (نوبت اول)، نوع آزمون خود را "فقط متقاضی شرکت در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم هستم" انتخاب می نمایند، در صورت قبولی و یا عدم قبولی در آزمون پذیرش دانشجو - معلم حق انتخاب رشته در رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 1403 را نخواهند داشت.
2- داوطلبانی که در زمان ثبت نام، نوع آزمون خود را "متقاضی شرکت در آزمون سراسری و همچنین آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم هستم" انتخاب می‌نمایند، در صورت قبولی نهایی در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم حق انتخاب رشته در آزمون سراسری سال 1403 را ندارند. لازم به يادآوري است اعلام نتیجه نهایی آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم در سال 1403 قبل از انتخاب رشته متقاضيان آزمون سراسری اعلام خواهد شد و به قبولين نهايي آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم، کارنامه ملاک عمل برای انتخاب رشته در آزمون سراسری داده نخواهد شد.
تبصره: بعد از اعلام نتایج نهایی آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم در سال 1403، مهلت چند روزه به این  دسته از داوطلبان داده می‌شود که چنانچه از قبولیِ خود در دانشگاه فرهنگیان منصرف شدند، امکان انتخاب رشته در آزمون سراسری سال 1403 را داشته باشند. این دسته از داوطلبان لازم است در فرصت تعیین شده که از طرف سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد درخواست انصراف خود را قبل از صدور کارنامه ملاک عمل برای انتخاب رشته، به آموزش و پرورش ارائه دهند.
3- دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌هاي فرهنگیان و تربيت دبير شهيدرجايي، دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر و همچنین دانشجویان دارای تعهد به دستگاه‌های اجرایی کشور و بورسیه، مجاز به ثبت‌نام در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو‌ ‌-‌‌ معلم نیستند.
4- متقاضيان آزمون اختصاصي پذيرش دانشجو - معلم براي پرديس‌هاي دانشگاه فرهنگيان نمي‌توانند متقاضي استفاده از سهميه بهياري در گروه آزمايشي تجربي شوند.
5- متقاضيان استفاده از سهميه بهياري در گروه آزمايشي تجربي نمي‌توانند متقاضي آزمون اختصاصي پذيرش دانشجو - معلم براي پرديس‌هاي دانشگاه فرهنگيان شوند.
پ) سایر شرایط و ضوابط مهم:
1- داوطلبانی که متقاضی گزینش با نمرات اختصاصی آزمون سراسری سال 1402  هستند لازم است جهت انتخاب رشته و گزینش در آزمون سراسری سال 1403 حداقل در یک نوبت از آزمون های سراسری سال 1403 ثبت نام نمایند. این دسته از داوطلبان نیازی به شرکت در جلسه آزمون و پاسخ‌گویی به سؤالات آزمون را ندارند.
2- به دلیل هم‌زمانی نوبت برگزاری آزمون گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی، داوطلبان منحصراً مجاز به ثبت‌نام در یکی از گروه‌های آزمایشی هنر و یا زبان‌های خارجی هستند.
3- شرايط و ضوابط ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسري، در دفترچه راهنماي شماره 1 آزمون درج شده است و هرگونه‌ تغيير‌ احتمالی در شرايط و ضوابط ثبت‌نام اين آزمون، به صورت اطلاعيه رسمي از طريق‌ درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان و نشريه پيك ‌‌سنجش‌ و در صورت لزوم ‌از طريق رسانه‌هاي گروهي ‌اعلام ‌خواهد شد.

برچسب ها

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

نظرات ارسال شده


 1. حسین مصطفوی : خیلی بزرگوارید
  ماشاءالله به شما و این اطلاع رسانی قوی.
  درود بر مهندس گلستانی بزرگوار
  پاسخ : نظر لطف شماست 1. فهمیه زارعی : سلام
  یعنی هم در این زمان میتونیم دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنیم و هم یه رشته؟
  ممنون میشم پاسخ دهید
  پاسخ : سلام و عرض ادب
  بله امکان ثبت نام همزمان برای دانشگاه فرهنگیان و یک رشته ی اصلی و یک گروه امتحانی جداگانه برای متقاضیان فراهم است 1. احسان : خداااااقووووت
  واقعا بهترین مرکز کافی نت استان کرمان هستید
  پاسخ : از این همه لطف و محبت سپاسگزاریم 1. قاسم کمالی : چقدر عاااااااللللللللللللییییییییی
  خداخیرتون بده
  چرا مهندس گلستانی نمیشه استانداری فرمانداری خیلی زحمت کش و توانمند هستند.
  پاسخ : زنده باشید
  نظر لطف شماست 1. رسول محتشم : باسلام
  از جناب آقای مهندس هادی گلستانی بسیار سپاسگزارم.
  از زحمات پرسنل کافی نت خاتم شهرستان زرند کمال تشکر را داریم.
  با آرزوی سربلندی و پیشرفت همه روزه
  پاسخ : بهترین هارا برای شما آرزومندیم 1. هما رحیمی : واقعا از شما به جهت اطلاع رسانی به موقع تان سپاسگزارم.
  همه چیز کامل ذکر شده است.
  بهترین کافی نت در استان هستید خیلی کارتون بیست است.
  موفق باشید
  پاسخ : وظیفه است
  درود بر شما